kvetova terapie

5 bylin pro dobrou náladu aneb bylinky pro všechny

Před nedávnem jsem opět navštívila svůj oblíbený antikvariát. Miluju vůni knih a vždy je upřednostňuji před internetem. A v rámci minimalismu jsem se rozhodla, že už si nové knihy v knihkupectví kupovat nebudu.

V antikvariátu vždy najdu knížky na téma, které mě aktuálně zajímá. Získám je navíc za zlomkovou cenu, velmi dobře mi poslouží a pak je pošlu zas dál. Třeba swapem.

Aktuálně mě velmi zajímá květová terapie. V minulosti jsem navštívila krásný kurz aromaterapie, kde jsem se dozvěděla základy a odcházela se stovkou vůní v nose a krásným příjemným pocitem, že jsem přírodě zase o kousek blíž.

Dnes jsem si pro vás připravila článek o 5 bylinách, které dokáží pozvednout naši dobrou náladu a vnést do našich všedních dní pozitivní energii a harmonii. Bylinky jsou zde pro všechny a tyto jsou u nás běžně dostupné. Některé z nich si můžeme sami pěstovat, jiné jsou k dostání v obchodech s etno tématikou v sušeném stavu, nebo živé v květinářství.

Co je květová terapie?

Příroda nám dala úžasný dar a to jsou rostliny s krásnými různobarevnými květy. V jedné z mých oblíbených knih z antikvariátu jsem se dočetla, že v každé volně rostoucí květině přebývá víla. Tu si můžeme představit jako malého přírodního anděla.

Tyto bytosti jsou v naší zahradě, ve volně rostoucích květinách, na loukách, ale i v kupované květině, kterou si doneseme domů. Jsou skutečné a kdykoliv pracujeme s květovou terapií, tak nás obklopují.

A proto, když pracujeme s květinami, automaticky vstupujeme do energie víl. Květová terapie je tedy založena na léčivé síle přírody. Je to forma homeopatie a díky ní vneseme do našeho života více emoční, fyzické a duchovní krásy.

Na různých webových stránkách s touto tématikou se můžeme dočíst o Bachově květové terapii, která pochází původně z Anglie. Zahrnuje 38 základních jednodruhových esencí, které se dají koupit v lahvičkách jako Bachovy kapky. Jedná se o alternativní způsob uzdravování. Před použitím je nutné poradit se s terapeutem nebo lékárníkem.

Bazalka

Bazalka je symbolem plodnosti. V Itálii je tato bylinka známá i jako symbol lásky, protože listy bazalky se podobají srdci.

Basil deva (duch rostliny) je ochráncem rodiny a pár kapek roztoku bazalkového oleje v aroma lampě vám pomůže zbavit domov špatných astrologických vlivů a negativní energie.

Bylinka vytváří pozitivní vibrace a lidé jí často nosí na pomoc při jednání s jinými lidmi. Bazalka stimuluje mysl člověka i zvířete a vyvolává pocit štěstí.

Otevírá srdeční čakru a vymaže energii pohybu mezi srdcem a rukama. Bazalkový olej je také spojen s jasnovidectvím, věštěním a poctivostí.

Bazalka bylinky pro vsechny
Bazalka

Bílá šalvěj

Bílá šalvěj se používá už tisíce let pro její neutralizační účinky. Kouřem z bílé šalvěje čistili indiáni svá obydlí a svatá místa od negativní energie.

Šalvěj uvolňuje do vzduchu záporné ionty, které můžete najít ve vzduchu po bouřce nebo u oceánu. Ve starém Řecku a Římě se tradovalo, že kouř předává moudrost a duševní bystrost.

Kouř bílé šalvěje vám pomůže pročistit vaši domácnost a zbavit místnost špatných emočních energií. Pokud potáhnete kouř jemně kolem vašeho těla a aurického pole, můžete neutralizovat veškeré negativní energie.

Salvej
Šalvěj

Fenykl

Fenykl je spojován s dlouhověkostí a dodává odvahu a sílu. Taky odpuzuje negativní energie a poskytuje tak ochranu lidskému energetickému poli.

Zároveň posiluje imunitu organismu. Za účelem ochrany před zlem a kouzly se dávaly větvičky fenyklu nad domovní dveře, nebo zasouvali do klíčových dírek.

Fenykl symbolizuje, hrdinství, vítězství, sílu, mužnost. Fenykl taky „čistí“ a posiluje oči a má mnoho léčivých účinků, které dnešní výzkumy a moderní lékařství potvrdilo.

Fenykl
Fenykl

Rozmarýn

Rozmarýn se používá při rituálech a kouzlech podporujících lásku, dlouhý život a štěstí. Vůně esenciálních olejů čistí vědomou mysl a zlepšuje paměť.

Hořící rozmarýnový olej vyzařuje silné čistící vibrace a zbavuje negativního působení vnějších vlivů. Rozmarýn jako symbol vyjadřuje vzpomínku, pomoc, přátelství, vášeň.

Zvyšuje duševní schopnosti jako prevence proti nočním můrám. Podporuje spánek.

Rozmaryn
Rozmarýn

Levandule

O levanduli je známo, že pomáhá uklidňovat, zmírňuje napětí a deprese. Přidává se do všech rituálů vztahujících se ke zdraví, lásce a míru.

Levandule uklidňuje při stresových situacích a pomáhá kontrolovat naše emoce. Vůně levandule podporuje dobrý spánek, proto se sušenými květy plní polštáře.

Velmi dobře pomáhá i silný levandulový olej, který je možno koupit ve zdravé výživě. Přináší štěstí a harmonii v rodině tím, že poskytuje klid. Zajišťuje též oddanost a věrnost ve vztazích. Nabízí nám útěchu na duchovní cestě.

Levandule bylinky pro vsechny
Levandule


Vůní květů se můžeme nechávat unášet každý den. Nejsnažším způsobem je použití aromalampy a 100% esenciálními oleji. Pár kapek stačí k tomu, aby se nám zvedla nálada a abychom uklidnili naši mysl.

Zdroj fotek: Canva.com

Více o očistě našeho těla a domova od negativních energií se můžete dočíst v mém eBooku 9 způsobů, jak vyčistit domov od negativní energie

A pojďme se spřátelit na Facebooku!

měsíčník markees big world odběr
Jsem Markee. Minimalistický nadšenec a autorka e-booku 9 způsobů, jak vyčistit domov od negativní energie. Sleduj, jak se dostávám od malých rozhodnutí k velké životní změně. Snad ti mé články budou inspirací. Chcete vědět ještě víc? Tudy prosím>>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů