mene veci

Jak se na mě projevuje minimalismus

Jak se na mně projevuje minimalismus

Projevy minimalismu. Neuvěřitelné, jak rychle se minimalismus a celkově změna přemýšlení na člověku projeví. Po prvních měsících intenzivního praktikování musím konstatovat, že mám nový koníček. Neuvěřitelně mě baví to, co teď dělám.

A proto bych Vám dnes chtěla trošku více přiblížit, co pro mě minimalismus ve zkratce znamená co se týče nakupování v obchodních domech a jak se na mě v průběhu času projevuje 😆 Věřím, že mé nadšení může být inspirativní!

Proč nenakupovat impulzivně

V obchodě stojím nad krásně vystaveným produktem a ptám se sama sebe: Opravdu to potřebuji? Nekoupila jsem to už minule? Nemám to někde v šuplíku? To je super cena! Pár okamžiků mi stačí k tomu, abych se rozmyslela. Jasně, že to nepotřebuju!

A udělá mi to neuvěřitelnou radost. No ano! Radost! Jsem šťastná, že domů nenesu další zbytečnou věc. Že si nedělám nesmyslné zásoby, nenakupuji impulzivně a zbytečně neutrácím peníze. Tak se produktem pokochám a vrátím ho opět do regálu.

Cítím se teď mnohem více šťastnější a zářivější. Každý den se snažím být šetrná k přírodě a zároveň i šetrná k financím. 💜💜💜

Samozřejmě to neznamená, že si nikdy nic nekoupím. Jde spíše o ten přístup. Zvážit nákup a jeho důležitost. Hodně pomáhá si všechno psát.

Například wishlist s položkami, které je třeba koupit, které potřebuji, které nepotřebuji ale chci atd. Stačí si jej týden všímat, jak visí například na ledničce. Samozřejmě si ale občas můžeme udělat radost nějakou spotřební drobností.

Nakonec třeba zjistíš, že půlku věcí ze seznamu nepotřebuješ. K tomu se pojí snažit se nenakupovat impulzivně. Dát si načas s pořízením věci. Třeba dva tři dny počkat. Jestli i po této době cítíš, že tu věc musíš mít a myslíš na ni – tak si ji kup. Ale ve většině případů se stane, že na ni zapomeneš. A nebo zjistíš, že už podobnou doma máš. A vlastně ji nepotřebuješ.

“If you make a habit of buying things you do not need, you will soon be selling things you do.”  – Filipino Proverb

Pravidelný úklid pomůže

Jednou za čas si naplánuji udělat pořádek v určité domácí sekci. Ať je to šuplík v kuchyni, jedna skříňka či polička. Jde o to, udělat si pořádek ve věcech a odstanit to nepotřebné.

Neznamená to však vyhodit všechno rovnou do popelnice. Je třeba se nad každou věcí zamyslet, zda by neudělala radost někomu jinému. Nebo jestli pro ni nenajdeme jiné využití. Kreativitě se meze nekladou!

Třídění osobních věcí je to hodně individuální proces a každý to má nastaveno trošku jinak. Každopádně musíme být vnitřně rozhodnutí, že to určitě chceme. Samozřejmě to neznamená vyhodit několik pytlů nepotřebných věcí každý týden.

Spíš jen o protřídění a uvědomnění si, zda opravdu vše, co vlastním, nutně potřebuji. Snažit se odprostit od zbytečností a vnést do našeho domova trochu jednoduchosti.

Intenzita třídění věcí se samozřejmě postupem času snižuje. Nakonec dojdeme k vytouženému cíli a naše domácnost se stane přehlednější, jasnější a minimalistickou.

Toto jsou mé projevy minimalismu. Jak si na tom s nakupováním ty? Nakupuješ impulzivně? A co ti to dává?

Budu ráda za Vaše komentáře💜💛👇👇👇

Zaujalo vás to? Pak si přečtěte ještě článek na tomto odkazu. >>>

Nebo se mrkněte na můj nový eBook >>>

A pojďme se spřátelit na Facebooku!

Jsem Markee. Minimalistický nadšenec a autorka e-booku 9 způsobů, jak vyčistit domov od negativní energie. Sleduj, jak se dostávám od malých rozhodnutí k velké životní změně. Snad ti mé články budou inspirací. Chcete vědět ještě víc? Tudy prosím>>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů