Můj příběh

Jsem Markee. Minimalismus se stal postupem času velkou součástí mého života. Věnuji se důležitým oblastem života, díky kterým je náš vlastní svět plný harmonie a lépe se nám dýchá.Myslím si, že minimalismus je úzce spjatý s přírodou.

Inspiruji klienty, jak si udělat pořádek nejen ve svých věcech, ale i v hlavě. Od malých rozhodnutí k velké změně.

Jaká jsem byla

Dnes žiju svůj život v souladu s minimalismem. Můj životní styl a vášeň se stala mou prací, kterou miluju a která mě naplňuje. Cítím se šťastně a krásně. Ale ještě před třemi lety bylo vše jinak.

Můj příběh se dříve určitě podobal mnoha jiným. Většinu svého času jsem trávila v práci a vyměňovala ho za peníze. Neměla jsem energii. Potýkala jsem se s nadváhou a nežila jsem zdravě. Doma jsem často prokrastinovala a nudila se. Byla jsem smířená s tím, jaký život žiju a ani mě nenapadlo nic měnit.

Vždycky jsem byla spíše introvertní a kolikrát jsem se musela hodně přemáhat jít do společnosti, kam jsem byla zvaná. Taky jsem měla velmi nízké sebevědomí. To jsem se snažila maskovat častou obměnou šatníku. A vůbec mi nedošlo, že žádné oblečení na světě nezakryje moji vnitřní nespokojenost.

Na druhou stranu jsem se bála být sama. Tím myslím bez partnera. Ta myšlenka, že budu doma opuštěná mě děsila. A když ta situace přišla, byla jsem zoufalá z toho, že nevím co dělat. Že nemám žádný pořádný koníček, nejdu za žádným cílem a neexistuje nic, co by mě až tak bavilo a zaplnilo mé prázdné dny. 

Necítila jsem, že bych v něčem vynikala více než ostatní. Netušila jsem, jestli mám pro něco určitého vlohy. Jestli jsem v něčem vyjímečná. Cítila jsem se obyčejně, znuděně a utahaně. Mé sebevědomí bylo na nule. Byla jsem tak utahaná z toho každodenního kolotoče, že mě vlastně ani nenapadlo cokoliv měnit.

Změna přišla z nenadání

První bod zlomu nastal v roce 2017, kdy jsem se přihlásila na svůj první kurz jógy. Už jen to v mém životě vyvolalo změnu. Začala jsem poctivě cvičit, zdravěji jíst a začala jsem uvažovat nad svým životem. Asi po roce přišel další zlom. Velmi těžké rozhodnutí. Rozchod, stěhování, osamělost. 

Obávala jsem se, že zůstanu sama a jak to budu snášet. Bála jsem se sama o sebe. Tedy až do září 2018, kdy se vše změnilo a můj svět se převrátil vzhůru nohama. Do mého života přišlo slunce.

Díky této události jsem pocítila obrovský příliv energiečerstvého vzduchu do mých plic. Zároveň jsem si uvědomila o kolik energie jsem za ty roky přišla, kolik dní jsem promrhala. Najednou mi bylo jasné, co všechno je v mém životě špatně a po mnoha letech jsem se konečně vzpamatovala. Důležitý byl moment, kdy jsem všechny moje problémy a strasti dokázala pojmenovat a rozhodla se to jednou provždy změnit.

Ke změně životní cesty je rozhodně třeba velká dávka odvahy a energie. Začala jsem se zabývat více jógou a minimalismem. Že stačí opravdu jen chtít a podniknout postupné kroky, které nás dovedou k cíli.  Je třeba mít silnou vůli. Často se tato cesta neobejde bez slz. Například když je třeba vypořádat se v rámci změn k lepšímu s nějakou závislostí.

Tato cesta má ale mnohem více pozitivních stránek. A ty můj život naplňují radostí. Baví mě podnikat další a další kroky a vidět ty změny. Je to postupný a dlouhodobý proces, který nikdy nekončí 🙂

Jak změnit život

Člověk by měl rozhodně myslet i sám na sebe. Pokud se tak neděje, časem ztratí svou “svoucnost”. A jedná se i o fungování ve vztahu. Nezapomínat na sebe.

Člověk musí přesvědčit sám sebe, že potřebuje v životě změnu. Musí přemýšlet nad tím, jestli se mu líbí, jak žije. Jestli je spokojený s tím, jak tráví své dny. Musí si uvědomit jednu zásadní věc. Všechno jde změnit! Od té doby, co jsem došla k tomuto prozření jsem se vydala na dlouhou cestu plnou osobních změn.

Nyní se cítím každý den šťastně a jsem velice vděčná za to, co mám. Za milujícího partnera a rodinu, za střechu nad hlavou, za dobré jídlo a čerstvý vzduch.

Inspiruji klienty, jak si udělat pořádek nejen ve svých věcech, ale i v hlavě. Od malých rozhodnutí k velké změně. A jak vnést dobrou energii do našich dní.

S přáním hodně lásky a pozitivní jiskřivé energie

Markee